Cytologia kliniczna psów i kotów z Francesco Carranim cz. 1

Choroby wewnętrzneCytologiaDermatologiaDiagnostyka laboratoryjnaIntensywna terapia i nagłe wypadkiNefrologia i urologiaNeurologiaOnkologiaOrtopediaRozródUltrasonografia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Cytologia kliniczna psów i kotów”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 12-14 maja 2023 r. w najbliższej okolicy Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET w Warszawie.

Kurs będzie prowadzony przez dr. Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, lekarza z ponad 20-letnią praktyką kliniczną, prowadzącego kursy we Włoszech i w Polsce od ponad 10 lat, a celem kursu jest przede wszystkim dostarczenie wiedzy praktycznej umożliwiającej jej wykorzystanie w codziennej praktyce klinicznej.

Pierwsze spotkanie kursu zostanie poświęcone preparatom cytologicznym (przygotowaniu i analizie), instrukcji obsługi mikroskopu, podstawowym pojęciom cytologii onkologicznej (stan zapalny czy nowotwór), cytologii wątroby i węzłów chłonnych (węzeł zdrowy, limfadenopatie, chłoniaki).

Program drugiej części kursu obejmuje cytologię płynów z jam ciała (wysięki), śledziony, skóry, prostaty, jąder i układu moczowego.

Trzecia część kursu będzie poświęcona cytologii płynu maziowego, układu mięśniowo-szkieletowego, płynu mózgowo-rdzeniowego.

Zajęcia mają formę interaktywnego wykładu przerywanego sesjami zajęć praktycznych poświęconych pracy z preparatami cytologicznymi pod mikroskopem. Każdy z uczestników, pracując z mikroskopem, będzie miał sposobność przeanalizowania różnych przypadków i przedyskutowania swoich wątpliwości z prowadzącym.

Kurs jest na żywo tłumaczony z angielskiego na polski.

Termin drugiej części kursu przewidujemy na 9-11 czerwca 2023 r. a trzeciej części na 8-10 września 2023 r.

Koszt uczestnictwa w każdym spotkaniu kursu wynosi 2800 zł brutto. Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą około 18:00 (piątek, sobota) lub około 14:00 (niedziela). Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunche, których koszty wliczone są w cenę kursu.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Francesco Carrani

  • Organizator: Cytologia kliniczna psów i kotów z Francesco Carranim cz. 1
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google