Avian Medicine SYMPOSIUM & WORKSHOP – Francois le Grange & Zoltan Szabo

PtakiZwierzęta egzotyczne

Serdecznie zapraszamy na pierwsze Sympozjum i Warsztaty z Medycyny Ptaków organizowane przez Furry Vets!

To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi dwóch lekarzy zajmujących się medycyną ptaków i pochodzących z różnych środowisk klinicznych, którzy podzielą się praktycznymi wskazówkami na temat najczęstszych chorób ptaków. Zapraszamy lekarzy weterynarii oraz studentów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z leczeniem ptasich pacjentów.

📚W dniu sympozjum (23 marca) wykłady poprowadzi Francois le Grange BVSc, BScM, MRCVS – praktyk medycyny ptaków, który swoje doświadczenie zdobywał pracując w rodzimym kraju w RPA, Al Wabra Wildlife Preservation w Katarze, a także przy Dubai Royal Family oraz programie reintrodukcji ary modrej (Niemcy i Brazylia).

👨🏻‍🏫Warsztaty praktyczne (24 marca) poprowadzą dr Francois le Grange i dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS.

🇬🇧 Oba wydarzenia będą prowadzone w języku angielskim.

📍 Oba wydarzenia odbędą się w Warszawie.

📋 Link do programu i rejestracji

https://furryvets.com/avian-medicine/

Dzień 1 Sympozjum 

  9:00 – 11:00 – Ptasi pacjent w szpitalu 

11:00 – 11:30 – Przerwa

11:30 – 12:10 – Choroby nerek ptaków

12:10 – 13:00 – Ostra choroba układu oddechowego ptaków

13:00 – 14:00 – Lunch

14:00 – 14:40 – Znieczulenie ptaków

14:40 – 15:30 – Choroby wątroby ptaków

15:30 – 16:00 – Przerwa

16:00 – 17:00 – Dermatologia ptaków

17:00 – 17:30 – Sesja pytań i odpowiedzi

Dzień 2 Warsztaty 

TEMATYKA

 • Płynoterapia i dostęp doszpikowy,
 • Karmienie przez sondę i zgłębnik żołądkowy,
 • Umieszczanie sondy w worku powietrznym,
 • Techniki pobierania wymazu z wola i kloaki,
 • Zabiegi na wolu,
 • Usuwanie ciała obcego,
 • Techniki sterylizacji,
 • Tracheotomia,
 • Zabiegi na żołądku gruczołowym,
 • Oraz inne wybrane techniki chirurgii tkanek miękkich w zależności od poziomu i zainteresowania grupy.

PRELEGENCI 

Francois le Grange

BVSc, BSc, MRCVS

Francois ukończył Uniwersytet w Pretorii w Onderstepoort w 2009 roku, gdzie przez kilka lat pracował jako klinicysta w Bird and Exotic Animal Hospital. Oprócz pracy klinicznej był zaangażowany w różne projekty badawcze, jak również w mentoring studentów. Ptaki i gady były zawsze jego głównym obszarem zainteresowań, zaraz obok pracy w terenie w różnych ogrodach zoologicznych i rezerwatach przyrody w RPA.

Po opuszczeniu rodzinnego kraju, rozpoczął pracę w dziedzinie medycyny zachowawczej w Katarze w Al Wabra Wildlife Preservation, założonym przez katarskiego księcia Sauda bin Muhammeda Al Thani. Tam najpierw dołączył do krytycznie zagrożonego programu reintrodukcji ary modrej, gdzie zajmował się reprodukcją i reintrodukcją najrzadszych papug na świecie.

Po pewnym czasie przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby służyć Rodzinie Królewskiej w Dubaju we wszystkich jej złożonych potrzebach dotyczących dzikich zwierząt - od dużych ssaków, przez ptaki drapieżne, duże gady po dzikie koty.

Po ponad 2 latach spędzonych w Dubaju, zdecydował się na przeprowadzkę do Niemiec, aby ponownie dołączyć do programu hodowli ary modrej, gdzie wraz z zespołem specjalistów chorób ptaków był odpowiedzialny za ich zdrowie, reprodukcję i opiekę nad pisklętami, aby ostatecznie wypuścić ary modre z powrotem na wolność w Brazylii.

Był prelegentem na wielu konferencjach na całym świecie. Obecnie stacjonuje w Norwegii, gdzie prowadzi XOvet consulting - telemedyczny serwis drugiej opinii dla weterynarzy zwierząt egzotycznych.

Zoltan Szabo

DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

Dr Zoltan jest dyrektorem klinicznym oddziału zwierząt egzotycznych w Concordia Pet Care, największym ośrodku referencyjnym dla zwierząt egzotycznych w Azji, a także adiunktem w City University of Hong Kong.

Jest międzynarodowym prelegentem i współautorem kilku książek o chirurgii zwierząt egzotycznych i o chorobach ptaków. Opublikował ponad dwadzieścia artykułów w recenzowanych czasopismach i wygłosił dziesiątki wykładów na konferencjach weterynaryjnych. Dr Zoltan szczególnie interesuje się mikrochirurgią i promuje medycynę zwierząt egzotycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego motto brzmi: „Żaden pacjent nie jest za mały, by pomóc”.

Dr Zoltan posiada sześć stopni podyplomowych z medycyny zwierząt egzotycznych z trzech krajów. W USA, oprócz dyplomu American College of Zoological Medicine, jest również podwójnym dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners, specjalizującym się w Avian Practice oraz Exotic Companion Mammal Practice. W Wielkiej Brytanii posiada tytuł specjalisty Royal College of Veterinary Surgeons w zakresie Zoo & Wildlife Medicine, a na Węgrzech uzyskał certyfikat lekarza pierwszego kontaktu w praktyce zwierząt egzotycznych oraz certyfikat medycyny zwierząt egzotycznych.

Dr Zoltan miał okazję prowadzić badania i pracować jako lekarz weterynarii dzikich zwierząt w dziewięciu krajach na czterech kontynentach. Poza Hongkongiem, Wielką Brytanią i Węgrami pracował w Wildlife Institute of India; następnie w Afryce Południowej, kierował projektem dotyczącym znieczulenia bawołów afrykańskich, a także pracował w Funduszu Ochrony Gepardów w Namibii i w ramach projektu Tambopata Macaw w Peru. Poza tym pracował w projekcie badawczym nad ptasią malarią na Wyspach Galapagos, a także był klinicystą i wykładowcą w Belize Wildlife & Referral Clinic.

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

dr Francois le Grange

dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

 • Organizator: Avian Medicine SYMPOSIUM & WORKSHOP - Francois le Grange & Zoltan Szabo
  Firma świadczy profesjonalne usługi dla lekarzy weterynarii, techników i studentów - konferencje, warsztaty i kursy z różnych dziedzin weterynarii, marketingu, biznesu i social media oraz usługi dedykowane, tj. audyty, szkolenia zamknięte, konsultacje biznesowe dotyczące ustalania cen, motywowania zespołu, rozmowy z klientem, technik sprzedażowych w weterynarii.
Importuj do Kalendarza Google