9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH (online)

Intensywna terapia i nagłe wypadki

INTERESUJĄ CIĘ STANY NAGŁE? CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ STABILIZACJI PACJENTÓW? OPANOWAĆ PŁYNOTERAPIĘ? ZMNIEJSZYĆ POCZUCIE RYZYKA?

Wkrótce rusza 9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH, który przygotowałyśmy w oparciu o nasze doświadczenie z pracy w Australijskich klinikach specjalizujących się w stanach nagłych. https://www.newgradvets.com/p/podstawy-emergency

SZCZEGÓŁY:
Kurs jest skierowany do doświadczonych lekarzy, jak i tych dopiero stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Obejmuje około 30h nagrań z możliwością zadawania pytań, a do tego prace domowe INDYWIDUALNIE sprawdzane przez prowadzących (prawdziwe przypadki kliniczne do rozwiązania), do tego protokoły, quizy i Q&A- wszystko na specjalnie stworzonej platformie dostępnej z telefonu i komputera. Sama praktyka oparta na przypadkach, zero nudnej teorii. Spotkania na żywo nie są możliwe ze względu na dzielącą nas różnicę czasu i naszą pracę na pełen etat w klinikach całodobowych.

TEMATY:
Ruszamy 6 czerwca 2022 i przez 9 tygodni przerobimy tematy takie jak: triage, stabilizacja pacjentów, wstrząs, sepsa, płynoterapia, stany nagłe ukł.oddechowego, ostry brzuch, kwasica ketonowa, najczęstsze zabiegi i leki.

PLAN KURSU:

Tydzień 1: Triage i wstępna stabilizacja: zasady segregowania pacjentów w klinice, wskażemy kiedy powinna zapalić się “czerwona lampka” oraz podpowiemy jak wykonywać skrócone i pełne badanie kliniczne w stanach nagłych. Dowiesz się jak przygotować klinikę i zespół na przyjazd pacjenta oraz na co musisz uważać udzielając porady telefonicznej. Omówimy sposób tworzenia relacji z zestresowanym klientem, a jednocześnie nie zapomnimy też o nas samych - pokażemy jak kontrolować emocje, co robić gdy przypadek nas przerasta oraz jak prawidłowo przejąć pacjenta odesłanego z innej kliniki.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do modułu ze sprawami organizacyjnymi.

Tydzień 2: Wstrząs i sepsa: dowiesz się co to jest wstrząs, poznasz jego rodzaje oraz nauczysz się jak szybko go rozpoznawać u swoich pacjentów. Omówimy podstawy patofizjologii by w przystępny sposób wyjaśnić zachodzące procesy - ułatwi ci to zrozumienie tego co widzisz. Przybliżymy również temat sepsy - patofizjologię, diagnozowanie i leczenie. Dodatkowo opowiemy co może pójść nie tak po operacjach i na co powinieneś przygotować klientów. Wszystko to na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych.

Tydzień 3: Płynoterapia: odpowiednio prowadzona płynoterapia leczy, jednak zastosowana niewłaściwie pogarsza rokowanie i może doprowadzić do śmierci. Przy tak wielu różnych rodzajach płynów, istotne jest byś znał ich zastosowanie i potrafił wyliczyć indywidualny plan płynoterapii dla każdego pacjenta - nauczymy cię tego w trakcie naszych zajęć! Omówimy fizjologię, ocenę odwodnienia, monitorowanie oraz pokażemy jak używać płynów w stanach nagłych (wbrew pozorom to często one ratują życie naszych pacjentów) - a wszystko to oparte na przypadkach klinicznych. Nie masz pomp infuzyjnych w klinice? Nie martw się, pokażemy też jak radzić sobie bez nich jednocześnie podając dawkę płynów zgodną z wyliczonym wcześniej planem.

Tydzień 4: Ostry brzuch: pacjent przyjeżdża z silnym bólem jamy brzusznej, jak wykluczysz stan zagrożenia życia? Ostry brzuch to częsty powód wizyt w klinikach stanów nagłych, jednak wywiad i objawy kliniczne są często niespecyficzne. Dzięki lepszemu zrozumieniu zarówno patofizjologii, jak i klinicznych aspektów stanów nagłych jamy brzusznej, zwiększysz swoją pewność postępowania w tych trudnych przypadkach. Opowiemy o stabilizacji, diagnostyce i leczeniu. Podpowiemy jak postępować w przypadku obecności wolnego płynu w jamie brzusznej. Zdobądź umiejętność trafnego rozpoznawania najczęstszych przypadków ostrego brzucha.

Tydzień 5: Stany nagłe ukł. oddechowego: pacjent z niewydolnością oddechową wymaga natychmiastowej reakcji - nie tylko rozsądnego podejścia terapeutycznego w celu ratowania życia, ale również solidnego i odpowiedniego podejścia diagnostycznego w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia adekwatnego leczenia. W trakcie kursu dowiesz się jakie krytyczne kroki powinieneś podjąć – od momentu wejścia pacjenta do kliniki do momentu ustabilizowania. Tematyka obejmie wszystko, od tlenoterapii, przez monitorowanie, aż po właściwe wykorzystanie farmakologii w leczeniu pacjentów z dusznością w ciężkim stresie.

Tydzień 6: Kwasica ketonowa: dowiesz się jak diagnozować, monitorować i leczyć cukrzycową kwasicę ketonową (DKA) oraz zrozumiesz co prowadzi do jej powstania i jak temu przeciwdziałać. Wszystko będzie oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych, dzięki czemu łatwiej przełożysz te informacje na praktykę.

Tydzień 7: Procedury w stanach nagłych: dowiesz się, jak wykonywać niektóre z najważniejszych procedur w medycynie ratunkowej aby móc ratować życie pacjentów. Podpowiemy kiedy korzystać z danej procedury, jak ją bezpiecznie wykonać i jak unikać typowych powikłań.

Tydzień 8: Najczęściej stosowane leki: biorąc pod uwagę tempo medycyny ratunkowej, gruntowna wiedza praktyczna na temat leków jest niezbędna. Które leki możesz użyć u pacjenta nagłego? Jakie są wskazania lub skutki uboczne? Zapoznaj się z podstawowymi lekami niezbędnymi w pracy.

Tydzień 9: Egzamin końcowy: w trakcie tego modułu odbędzie się pisemny egzamin z całego kursu. Wymagane jest zdanie go na minimum 70% by uzyskać imienny certyfikat ukończenia. Nie martw się, nam również zależy byś go zdał, więc włożymy w kurs całe nasze serce by mieć pewność, że przekażemy ci niezbędną wiedzę.

CENA:
Łączny koszt kursu to 1900zł - wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich dlatego cena naszych kilkutygodniowych kursów jest możliwie jak najniższa. Oferujemy również pełną gwarancję zwrotu (szczegóły na stronie).

Liczba miejsc ograniczona ze względu na indywidualny charakter kursu (sprawdzanie prac, odpowiadanie na pytania).
Kilka słów o nas:
Patrycja Zimmermann i Magdalena West, tuż po ukończeniu studiów w Polsce wyjechałyśmy do Australii, gdzie zdałyśmy egzaminy końcowe na University of Queensland nostryfikując dyplomy i uzyskując tym samym prawo wykonywania zawodu w Australii. Zajmujemy się wyłącznie stanami nagłymi, pracujemy w największych tego typu klinikach pod okiem dyplomowanych specjalistów z USA. Patrycja pracuje w Animal Emergency Service w Brisbane gdzie zaplecze jej pracy możesz oglądać w programie Bondi Vet ER dostępnym również na Youtube; a Magda w CARE Veterinary Specialist Emergency and Critical Care w Melbourne.
WEBINAR

Szczegóły

Format: online na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Nagrania: ze względu na różnicę czasu, spotkania nie są na żywo

Dr Magdalena West

Ukończyłam wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie i wkrótce po tym spełniłam swoje marzenie o przeprowadzce na Antypody. Początkowo zamieszkałam w Nowej Zelandii, ale wkrótce z moim mężem zdecydowaliśmy się na przeprowdzkę do Australii (co dla niego, Nowozelandczyka, było niełatwą decyzją). Z powodzeniem ukończyłam Australasian Veterinary Examination co umożliwiło mi pracę w szybko rozwijającej się klinice dziennej w Bendigo, gdzie zakochałam się w stanach nagłych. Moje doświadczenie i uzależnienie od adrenaliny doprowadziły mnie do podjęcia pracy w znanej klinice ratunkowej w Melbourne, gdzie współpracuję z dyplomowanymi specjalistami. W wolnym czasie lubię podróżować po świecie wykorzystując tanie loty, pić herbatę oraz spędzać czas z mężem i naszym psiakiem „Laylą”.

Dr Patrycja Zimmermann

Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, nigdy nie rozważałam wyjazdu z Polski, ale poznałam swojego męża i całkowicie zmieniłam swoje życie w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Z powodzeniem ukończyłam Australasian Veterinary Examination w Australii i rozpoczęłam swoją karierę pracując w przychodniach pierwszego kontaktu w Melbourne, gdzie zdobyłam doświadczenie zarówno w internie, jak i chirurgii. Zakochałam się jednak w adrenalinie jaką dostarcza medycyna ratunkowa i zdecydowałam się rozwijać swoją karierę w tym kierunku - obecnie pracuję w renomowanej klinice stanów nagłych Animal Emergency Service w Brisbane. Chirurgia jest moją ulubioną dziedziną i to właśnie na sali chirurgicznej czuję się najlepiej - praca w stanach nagłych umożliwia mi doskonalenie swoich umiejętności. Jestem od niedawna mamą, a także właścicielką dwóch kotów birmańskich o imionach „Leo” i „Noosa”.

  • Organizator: 9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH (online)
Importuj do Kalendarza Google