2-DNIOWA, V KONFERENCJA ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNA 08 PaździernikPaź 2022 08:00 - 09 PaździernikPaź 2022 15:40Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Warszawa, Polska
ChirurgiaOrtopedia

MEDiVET ZAPRASZA NA 2-DNIOWĄ V KONFERENCJĘ ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNĄ

DATA: 08-09.10.2022

MIEJSCE:

Marriott Warsaw Hotel

Al. Jerozolimskie 65/79,

00-697 Warszawa

Tel: +48-22-630-63-06

CENA ZA UDZIAŁ:

Cena specjalna 890 zł netto (1094,70 zł brutto) TYLKO DO 31.07.2022

Cena regularna 990 zł netto (1217,70 zł brutto)

REJESTRACJA:

Zapisy wyłącznie przez formularz rejestracyjny na nowej stronie edukacyjnej: https://wetedukacja.pl/wydarzenie/konferencja-ortopedyczno-chirurgiczna/

AGENDA SPOTKANIA

08.10.2022 Dzień 1.

8:15 – 9:15 Rejestracja uczestników

9:15 – 9:30 Rozpoczęcie 1 dnia konferencji, przywitane gości

9:30 – 10:15 Choroby stawu łokciowego - cechy radiologiczne, znaleziska artroskopowe, osteotomie.

dr n. wet. Łukasz Prost

10:15 – 11:00 Osteosynteza, osteotomia korekcyjna - co poszło nie tak? Sesja komplikacji w ortopedii.

dr n. wet. Łukasz Prost

11:00 – 11:20 Przerwa kawowa

11:20 – 13:05 Symfizjodeza z redukcją szczeliny po usunięciu chrząstki wzrostu jako metoda zapobiegania dysplazji stawów biodrowych

lek. wet. Rafał Bernacki, lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

13:05 – 13:50 Przerwa lunchowa

13:50 – 15:50 Błędy które popełniłem i sztuczki których się nauczyłem w ortopedii

lek. wet. Rafał Bernacki, lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

15:50 – 16:10 Przerwa kawowa

16:10 – 17:10 Zapobieganie infekcjom przy zabiegach ortopedycznych

dr n. wet. Jacek Mederski

17:10 – 17:20 Zakończenie pierwszego dnia konferencji

20:00 – 00:00 Uroczysta kolacja

09.10.2022 Dzień 2.

9:00 – 9:15 Rozpoczęcie 2 dnia konferencji, przywitanie gości

9:15 – 11:00 Patologie łąkotek u psów

dr n. wet. Jacek Cymbryłowicz, dr n. wet. Piotr Trębacz

11:00 – 11:20 Przerwa kawowa

11:20 – 13:05 Patologie stawu udo-rzepkowego u psów

dr n. wet. Piotr Trębacz, mgr inż. Mateusz Pawlik

13:05 – 13:50 Przerwa lunchowa

13:50 -15:35 ...

dr hab. n. wet. Beata Degórska

15:35 - 15:40 - Zakończenie konferencji

  • Organizator: 2-DNIOWA, V KONFERENCJA ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNA
    Dbamy o dobro zwierząt, które są bliskie ludziom oraz o ludzi, którzy mają swoje indywidualne pasje, cele biznesowe i sposób na życie. Naszą działalność opieramy na trzech filarach PRODUKTY, USŁUGI, EDUKACJA które łączą odpowiedzialność za zwierzęta z dbałością o zaangażowanie, wiedzę i harmonijny rozwój ludzi.
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Prelegenci
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

dr hab. n. wet. Beata Degórska

Zawód lekarza weterynarii zawsze mnie fascynował na tyle, że nie miałam wątpliwości, co będzie przedmiotem moich studiów i przyszłej pracy. Nie bez wpływu na moje zainteresowanie chirurgią miał mój nauczyciel akademicki - prof. Zdzisław Kłos. Początkowo zaangażowałam się w chirurgię koni, ale różne koleje losu spowodowały, że ostatecznie zajęłam się chirurgią i ortopedią małych zwierząt. Prototyp węglowej protezy stawu biodrowego psa był przedmiotem moich badań i pracy doktorskiej. Do dziś stawy biodrowe psów i ich dysplazja cieszą się moim szczególnym zainteresowaniem. Kontakt ze zwierzętami i możliwość pomocy im daje mi olbrzymią satysfakcję i mobilizuje do nieustannego podnoszenia kwalifikacji, co jest przydatne nie tylko w pracy akademickiej, ale także w prywatnej praktyce lekarsko - weterynaryjnej.

dr n. wet. Jacek Cymbryłowicz

W 2007r. otrzymał tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej, a w 2016r. obronił pracę doktorską na temat występowania komplikacji po operacjach w zależności od użytych nici chirurgicznych. Na co dzień w Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej zajmuje się chirurgią, głównie ortopedią. Kontynuuje też pracę naukową współpracując z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz SGGW w Warszawie.

dr n. wet. Jacek Mederski

Ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W 1992 roku założył własną Przychodnię weterynaryjną w Grudziądzu, która uzyskała w 2001 roku status Kliniki Weterynaryjnej. Od samego początku swojej pracy interesuje się i rozwija jako chirurg weterynaryjny zdobywając nowe doświadczenia. Wykonuje skomplikowane operacje neurochirurgiczne, ortopedyczne oraz tkanek miękkich. Kształci się z zakresu ortopedii biorąc od 1994 roku czynny udział w kongresach Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych (ESVOT). Dnia 18.11.2011 uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chirurgii weterynaryjnej pod nadzorem prof. Zbigniewa Adamiaka z UWM w Olsztynie. Temat pracy doktorskiej to Potrójna osteotomia piszczeli TTO (triple tibia osteotomy) w modyfikacji własnej jako technika operacyjna leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego u psów. Posiada liczne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i wykładów dla lekarzy weterynarii.

dr n. wet. Piotr Trębacz

W 2001 roku ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W styczniu 2012 roku obronił pracę doktorską, której tematem była nowa metoda chirurgicznego leczenia ropni gruczołu krokowego u psów. Od jedenastu lat jest nauczycielem akademickim na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. W swojej pracy zawodowej zajmuję się wszystkimi zagadnieniami chirurgii miękkiej i ortopedii małych zwierząt.

dr n. wet. Łukasz Prost

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po ukończeniu studiów odbył staż w całodobowej Klinice Weterynaryjnej Elwet w Warszawie, gdzie pod opieką Dr Mariusza Mikowa rozpoczął naukę chirurgii i ortopedii. Od 2016go roku do dziś, kilka razy do roku odbywa staże w Klinice Dr Jana Hnizdo w Pradze. Ponadto zdobywa doświadczenie w referencyjnych Klinikach weterynaryjnych w Niemczech, gdzie ma przyjemność pracować z Dr Jakubem Kaczmarkiem i Dr Philippem Winkelsem, oraz na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Turynie u Profesora Bruno Peirone. W lutym 2020 roku obronił pracę doktorską. Od 2015 roku razem z Żoną prowadzi Przychodnię Weterynaryjną w Warzymicach koło Szczecina, gdzie zajmuje się ortopedią psów i kotów. Uczestniczył w licznych kursach z zakresu ortopedii weterynaryjnej: • TPLO vs TTA - Jan Hnizdo, Andrea Bonardi, Warszawa 2017 • Corrective osteotomies around the stifle - Massimo Petazzoni, Warszawa 2017 • TPLO mini - Jan Hnizdo, Luca Omodeo Warszawa 2018 • AOVET fracture managment basic, Oxford 2019 • AOVET fracture managment advanced, Warszawa 2019 • PGR - patellar grove replacement, Luca Vezzoni, Lisa Piras, Cremona 2021 • International Arthroscopic Course, Cremona 2021 • Surgical approaches to long bones and joints, Bruno Peirone, Lisa Piras, Nowy Tomyśl 2021 • TRA - trochlear ridge arthroplasty Lizbona 2021

lek. wet. Rafał Bernacki

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista chorób psów i kotów oraz specjalista chirurgii weterynaryjnej. W Przychodni wykonuje zabiegi chirurgiczne, konsultuje pacjentów z problemami ortopedycznymi oraz okulistycznymi.

lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

Absolwent warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, staż kliniczny w Queen’s Mother Hospital RVC w Londynie, 9 lat praktyki klinicznej w jednej z wiodących klinik w Dubaju UAE, chirurg i konsultant w Zabeel Veterinary Clinic - Dubai - UAE, LapplandsDjurklinik Szwecja oraz DinVet Katrineholm Szwecja. Wykonał wraz z zespołem MVC zabieg pierwszego wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego u psa w Emiratach Arabskich. Pracuje w Puławskim Centrum Weterynaryjnym w Puławach. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych (PTOITW), European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology (ESVOT).

mgr inż. Mateusz Pawlik CABIOMEDE Sp. z o. o.

Absolwent Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Śląskiej, specjalista Inżynierii Wytwarzania Implantów, Sprzętu Szpitalnego i Rehabilitacyjnego. Doświadczenie zdobywał pracując w międzynarodowych firmach branży medycznej na stanowisku inżyniera produktu czy też managera ciągłego rozwoju. Od 2016r. współwłaściciel CABIOMEDE – firmy świadczącej usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie inżynierii medycznej. Odpowiedzialny za aspekty produkcyjne i technologiczne wytwarzania modeli przedoperacyjnych, prowadnic chirurgicznych i indywidualnych implantów wykonywanych w technologiach druku 3D i obróbki CNC.

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org