2-DNIOWA, V KONFERENCJA ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNA

ChirurgiaOrtopedia

MEDiVET ZAPRASZA NA 2-DNIOWĄ V KONFERENCJĘ ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNĄ

DATA: 08-09.10.2022

MIEJSCE:

Marriott Warsaw Hotel

Al. Jerozolimskie 65/79,

00-697 Warszawa

Tel: +48-22-630-63-06

CENA ZA UDZIAŁ:

Cena specjalna 890 zł netto (1094,70 zł brutto) TYLKO DO 31.07.2022

Cena regularna 990 zł netto (1217,70 zł brutto)

REJESTRACJA:

Zapisy wyłącznie przez formularz rejestracyjny na nowej stronie edukacyjnej: https://wetedukacja.pl/wydarzenie/konferencja-ortopedyczno-chirurgiczna/

AGENDA SPOTKANIA

08.10.2022 Dzień 1.

8:15 – 9:15 Rejestracja uczestników

9:15 – 9:30 Rozpoczęcie 1 dnia konferencji, przywitane gości

9:30 – 10:15 Choroby stawu łokciowego - cechy radiologiczne, znaleziska artroskopowe, osteotomie.

dr n. wet. Łukasz Prost

10:15 – 11:00 Osteosynteza, osteotomia korekcyjna - co poszło nie tak? Sesja komplikacji w ortopedii.

dr n. wet. Łukasz Prost

11:00 – 11:20 Przerwa kawowa

11:20 – 13:05 Symfizjodeza z redukcją szczeliny po usunięciu chrząstki wzrostu jako metoda zapobiegania dysplazji stawów biodrowych

lek. wet. Rafał Bernacki, lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

13:05 – 13:50 Przerwa lunchowa

13:50 – 15:50 Błędy które popełniłem i sztuczki których się nauczyłem w ortopedii

lek. wet. Rafał Bernacki, lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

15:50 – 16:10 Przerwa kawowa

16:10 – 17:10 Zapobieganie infekcjom przy zabiegach ortopedycznych

dr n. wet. Jacek Mederski

17:10 – 17:20 Zakończenie pierwszego dnia konferencji

20:00 – 00:00 Uroczysta kolacja

09.10.2022 Dzień 2.

9:00 – 9:15 Rozpoczęcie 2 dnia konferencji, przywitanie gości

9:15 – 11:00 Patologie łąkotek u psów

dr n. wet. Jacek Cymbryłowicz, dr n. wet. Piotr Trębacz

11:00 – 11:20 Przerwa kawowa

11:20 – 13:05 Patologie stawu udo-rzepkowego u psów

dr n. wet. Piotr Trębacz, mgr inż. Mateusz Pawlik

13:05 – 13:50 Przerwa lunchowa

13:50 -15:35 ...

dr hab. n. wet. Beata Degórska

15:35 - 15:40 - Zakończenie konferencji

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

dr hab. n. wet. Beata Degórska

Zawód lekarza weterynarii zawsze mnie fascynował na tyle, że nie miałam wątpliwości, co będzie przedmiotem moich studiów i przyszłej pracy. Nie bez wpływu na moje zainteresowanie chirurgią miał mój nauczyciel akademicki - prof. Zdzisław Kłos. Początkowo zaangażowałam się w chirurgię koni, ale różne koleje losu spowodowały, że ostatecznie zajęłam się chirurgią i ortopedią małych zwierząt. Prototyp węglowej protezy stawu biodrowego psa był przedmiotem moich badań i pracy doktorskiej. Do dziś stawy biodrowe psów i ich dysplazja cieszą się moim szczególnym zainteresowaniem. Kontakt ze zwierzętami i możliwość pomocy im daje mi olbrzymią satysfakcję i mobilizuje do nieustannego podnoszenia kwalifikacji, co jest przydatne nie tylko w pracy akademickiej, ale także w prywatnej praktyce lekarsko - weterynaryjnej.

dr n. wet. Jacek Cymbryłowicz

W 2007r. otrzymał tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej, a w 2016r. obronił pracę doktorską na temat występowania komplikacji po operacjach w zależności od użytych nici chirurgicznych. Na co dzień w Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej zajmuje się chirurgią, głównie ortopedią. Kontynuuje też pracę naukową współpracując z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz SGGW w Warszawie.

dr n. wet. Jacek Mederski

Ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W 1992 roku założył własną Przychodnię weterynaryjną w Grudziądzu, która uzyskała w 2001 roku status Kliniki Weterynaryjnej. Od samego początku swojej pracy interesuje się i rozwija jako chirurg weterynaryjny zdobywając nowe doświadczenia. Wykonuje skomplikowane operacje neurochirurgiczne, ortopedyczne oraz tkanek miękkich. Kształci się z zakresu ortopedii biorąc od 1994 roku czynny udział w kongresach Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych (ESVOT). Dnia 18.11.2011 uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chirurgii weterynaryjnej pod nadzorem prof. Zbigniewa Adamiaka z UWM w Olsztynie. Temat pracy doktorskiej to Potrójna osteotomia piszczeli TTO (triple tibia osteotomy) w modyfikacji własnej jako technika operacyjna leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego u psów. Posiada liczne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i wykładów dla lekarzy weterynarii.

dr n. wet. Piotr Trębacz

W 2001 roku ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W styczniu 2012 roku obronił pracę doktorską, której tematem była nowa metoda chirurgicznego leczenia ropni gruczołu krokowego u psów. Od jedenastu lat jest nauczycielem akademickim na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. W swojej pracy zawodowej zajmuję się wszystkimi zagadnieniami chirurgii miękkiej i ortopedii małych zwierząt.

dr n. wet. Łukasz Prost

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po ukończeniu studiów odbył staż w całodobowej Klinice Weterynaryjnej Elwet w Warszawie, gdzie pod opieką Dr Mariusza Mikowa rozpoczął naukę chirurgii i ortopedii. Od 2016go roku do dziś, kilka razy do roku odbywa staże w Klinice Dr Jana Hnizdo w Pradze. Ponadto zdobywa doświadczenie w referencyjnych Klinikach weterynaryjnych w Niemczech, gdzie ma przyjemność pracować z Dr Jakubem Kaczmarkiem i Dr Philippem Winkelsem, oraz na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Turynie u Profesora Bruno Peirone. W lutym 2020 roku obronił pracę doktorską. Od 2015 roku razem z Żoną prowadzi Przychodnię Weterynaryjną w Warzymicach koło Szczecina, gdzie zajmuje się ortopedią psów i kotów. Uczestniczył w licznych kursach z zakresu ortopedii weterynaryjnej: • TPLO vs TTA - Jan Hnizdo, Andrea Bonardi, Warszawa 2017 • Corrective osteotomies around the stifle - Massimo Petazzoni, Warszawa 2017 • TPLO mini - Jan Hnizdo, Luca Omodeo Warszawa 2018 • AOVET fracture managment basic, Oxford 2019 • AOVET fracture managment advanced, Warszawa 2019 • PGR - patellar grove replacement, Luca Vezzoni, Lisa Piras, Cremona 2021 • International Arthroscopic Course, Cremona 2021 • Surgical approaches to long bones and joints, Bruno Peirone, Lisa Piras, Nowy Tomyśl 2021 • TRA - trochlear ridge arthroplasty Lizbona 2021

lek. wet. Rafał Bernacki

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista chorób psów i kotów oraz specjalista chirurgii weterynaryjnej. W Przychodni wykonuje zabiegi chirurgiczne, konsultuje pacjentów z problemami ortopedycznymi oraz okulistycznymi.

lek. wet. Łukasz Juszkiewicz

Absolwent warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, staż kliniczny w Queen’s Mother Hospital RVC w Londynie, 9 lat praktyki klinicznej w jednej z wiodących klinik w Dubaju UAE, chirurg i konsultant w Zabeel Veterinary Clinic - Dubai - UAE, LapplandsDjurklinik Szwecja oraz DinVet Katrineholm Szwecja. Wykonał wraz z zespołem MVC zabieg pierwszego wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego u psa w Emiratach Arabskich. Pracuje w Puławskim Centrum Weterynaryjnym w Puławach. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych (PTOITW), European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology (ESVOT).

mgr inż. Mateusz Pawlik CABIOMEDE Sp. z o. o.

Absolwent Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Śląskiej, specjalista Inżynierii Wytwarzania Implantów, Sprzętu Szpitalnego i Rehabilitacyjnego. Doświadczenie zdobywał pracując w międzynarodowych firmach branży medycznej na stanowisku inżyniera produktu czy też managera ciągłego rozwoju. Od 2016r. współwłaściciel CABIOMEDE – firmy świadczącej usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie inżynierii medycznej. Odpowiedzialny za aspekty produkcyjne i technologiczne wytwarzania modeli przedoperacyjnych, prowadnic chirurgicznych i indywidualnych implantów wykonywanych w technologiach druku 3D i obróbki CNC.

  • Organizator: 2-DNIOWA, V KONFERENCJA ORTOPEDYCZNO-CHIRURGICZNA
    Dbamy o dobro zwierząt, które są bliskie ludziom oraz o ludzi, którzy mają swoje indywidualne pasje, cele biznesowe i sposób na życie. Naszą działalność opieramy na trzech filarach PRODUKTY, USŁUGI, EDUKACJA które łączą odpowiedzialność za zwierzęta z dbałością o zaangażowanie, wiedzę i harmonijny rozwój ludzi.
Importuj do Kalendarza Google