Szczegóły wydarzenia
Szkolenie skierowane jest do:Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt i opanowaniem konkretnych umiejętności praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Uczestnicy szkolenia:
- lekarze weterynarii
- studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:
Praktyczna nauka badania moczu od pobrania do wykonania (techniki pobrania moczu, laboratoryjne badanie moczu, urohydropropulsje, pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego). Praktyczna nauka wykonywania mierzenia ciśnienia (dobór odpowiednich mankietów, praktyczny pomiar ciśnienia, najczęstsze błędy pomiarowe, metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna). Zakres tematyczny szkolenia został tak opracowany, aby zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności zostały opanowane oraz wykorzystane w codziennej pracy po ukończonym szkoleniu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, specjalizujących się w nefrologii i urologii oraz jest uzupełnieniem wiedzy z części pierwszej.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Szkolenie to NOWOŚĆ na naszym rynku edukacyjnym. Po naszym szkolenie badanie moczu spokojnie wykonasz samodzielnie, pobierzesz materiał do badania z gruczołu krokowego i wykonasz urohydropropulsje. Dowiesz się wszystkiego o badaniu ciśnienia - od doboru mankietów, metody mierzenia - czyli aspektów technicznych, po samo wykonanie mierzenia ciśnienia i błędy pomiarowe. Pracując w zespołach medycznych, będziesz musiał na podstawie otrzymanych przypadków zaproponować dalszą diagnostykę oraz propozycję leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.
PROGRAM:
Sobota
08.00-09.00 Śniadanie
09.00-13.00 BLOK WYKŁADÓW
- Badanie moczu od A do Z – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
- Wszystko o pomiarze ciśnienia krwi- lek. wet. Magdalena Kraińska
13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00-18.00 BLOK WARSZTATÓW
Część I- Badanie moczu od pobrania do wykonania:
- techniki pobrania moczu
- laboratoryjne badanie moczu
- urohydropropulsje
- pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego
Część II- Technika pomiaru ciśnienia u psa i kota:
- dobór odpowiednich mankietów
- praktyczny pomiar ciśnienia
- najczęstsze błędy pomiarowe
- metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna
19.00-21.00 Kolacja
Niedziela
08.00-09.00 Śniadanie
09-13.00 BLOK WARSZTATÓW
Samodzielna praca w zespołach medycznych 3-osobowych:
- każda grupa otrzyma przypadki kliniczne urologiczne i nefrologiczna z opisanymi objawami oraz badaniami dodatkowymi.
- zadaniem każdej grup będzie zaproponowanie dalszej diagnostyki oraz propozycji leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania.
13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad, wyjazd.
dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
lek. wet. Magdalena Kraińska
- Organizator: Nefrologia i urologia psów i kotów w praktyceSpecjaliści MasterVet w ramach organizowanych kursów kładą szczególny nacisk na część praktyczną, która odbywa się pod nadzorem wysokiej klasy ekspertów i jednocześnie autorytetów w poszczególnych zastosowaniach współczesnej medycyny weterynaryjnej, mających duże doświadczenie zawodowe oraz edukacyjne.