IV KONFERENCJA DIAGNOSTYCZNO-ENDOKRYNOLOGICZNA MEDiVET

Diagnostyka laboratoryjnaEndokrynologia

MEDIVET ZAPRASZA NA IV KONFERENCJĘ DIAGNOSTYCZNO-ENDOKRYNOLOGICZNĄ

DATA: 08.10.2022 (sobota)

MIEJSCE:

Marriott Warsaw Hotel

Al. Jerozolimskie 65/79,

00-697 Warszawa

Tel: +48-22-630-63-06

CENA ZA UDZIAŁ:

Cena specjalna 490 zł netto (602,70 zł brutto) TYLKO DO 31.07.2022

Cena regularna 590 zł netto (725,70 zł brutto)

REJESTRACJA:

Zapisy wyłącznie przez formularz rejestracyjny na nowej stronie edukacyjnej: https://wetedukacja.pl/wydarzenie/konferencja-diagnostyczno-endokrynologiczna/

AGENDA SPOTKANIA

8:00 – 9:00 Rejestracja uczestników

9:00 – 9:15 Rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości

9:15 – 11:00 Stan nagły – co oznaczać z parametrów laboratoryjnych?

dr n. wet. Magdalena Kalwas-Śliwińska

11:00 – 11:20 Przerwa kawowa

11:20 – 13:05 Hemoliza niejedno ma imię – niedokrwistości nie tylko immunohemolityczne

dr n. wet. Janina Łukaszewska

13:05 – 13:50 Przerwa lunchowa

13:50 – 15:50 Endokrynologiczny kot – trudny pacjent: akromegalia, nadczynność tarczycy, cukrzyca.

prof. dr hab. n. wet. Roman Lechowski

15:50 – 16:10 Przerwa kawowa

16:10 – 17:55 Diagnostyka różnicowa zespołu PU/PD. Od zaburzeń psychogennych do moczówki prostej – algorytm postępowania z pacjentami.

lek. wet. Ewa Zwierzyńska

17:55 – 18:00 Zakończenie konferencji

20:00 – 20:00 Uroczysta kolacja

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

dr n. wet. Janina Łukaszewska

Od początku kariery zawodowej związana z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie pracowała w Katedrze Fizjologii Zwierząt. Od 25 lat pracuje jako lekarz praktykujący. Pani Doktor jest znana z rozwiązywania tzw. trudnych przypadków. Z olbrzymim zaangażowaniem zajmuje się ich diagnostyką i leczeniem. Od lat konsultuje pacjentów oraz pomaga innym lekarzom weterynarii z całej Polski, a swoim niezwykle bogatym doświadczeniem dzieli się w licznych artykułach (ponad 70 pozycji), które zostały opublikowane w kraju i za granicą. Jako pierwsza w Polsce zdiagnozowała, wyleczyła i opisała różne postaci niedokrwistości, szczególnie autoimmunohemolitycznej i z ciałkami Heinza. Jako lekarz praktyk Pani Doktor przez 20 lat współprowadziła Przychodnię Weterynaryjną we Wrocławiu. Obecnie prowadzi własne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Sympozjum Diagnostyki Weterynaryjnej – Patologia Kliniczna w 2012 i 2013 roku. Członek International Society of Animal Clinical Pathology (ISACP). Redaktor naukowy polskiego tłumaczenia Hematologii Weterynaryjnej J. Harvey’a, a także dwóch miesięczników weterynaryjnych w Polsce „Magazynu Weterynaryjnego” i „Weterynarii w Praktyce”. Od lat szkoli lekarzy weterynarii w tej dziedzinie na prowadzonych przez siebie warsztatach, wykładając na sympozjach, konferencjach, kongresach dla lekarzy weterynarii.

dr n. wet. Magdalena Kalwas-Śliwińska

Dr n. wet. Magdalena Kalwas-Śliwińska ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2007 roku, a w roku 2010 obroniła pracę doktorską dotyczącą badania gazometrycznego krwi u psów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Odbywała staże w klinice małych zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Bolonii, prywatnych klinikach w Rzymie i Chemainus w Kanadzie. Brała udział w szkoleniach ECVIM i EVECCS. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Chorób Małych Zwierząt z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

lek. wet. Ewa Zwierzyńska

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 20 lat pracuje klinicznie, od 15 lat w prywatnej praktyce weterynaryjnej. Endokrynologia jest pasją Pani Doktor już od czasu studiów. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kongresach. Od kilku lat szkoli lekarzy jak zrozumieć układ dokrewny oraz konsultuje pacjentów z całej Polski. Członek ESVE oraz ISFM

prof. dr hab. n. wet. Roman Lechowski

Roman Lechowski, prof. dr hab. nauk weterynaryjnych, specjalista chorób psów i kotów, kierownik Zakładu Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt SGGW w Warszawie, redaktor naczelny Weterynarii po Dyplomie. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności endokrynologii, gastroenterologii, chorobach metabolicznych oraz chorobach układu wydalniczego. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych, popularnonaukowych, przeglądowych z zakresu chorób wewnętrznych, 4 podręczników, wykładowcą na licznych sympozjach, szkoleniach, konferencjach.

  • Organizator: IV KONFERENCJA DIAGNOSTYCZNO-ENDOKRYNOLOGICZNA MEDiVET
    Dbamy o dobro zwierząt, które są bliskie ludziom oraz o ludzi, którzy mają swoje indywidualne pasje, cele biznesowe i sposób na życie. Naszą działalność opieramy na trzech filarach PRODUKTY, USŁUGI, EDUKACJA które łączą odpowiedzialność za zwierzęta z dbałością o zaangażowanie, wiedzę i harmonijny rozwój ludzi.
Importuj do Kalendarza Google